Miłośnicy stoków narciarskich – i nie tylko – powinni zagłębić się w temat biegania na nartach. Tak! Coraz mniej dziwi nas spotykanie narciarzy biegowych na leśnych ścieżkach czy w miejskich parkach. I być może wygląda to dosyć sielankowo, ale spacer na nartach biegowych to solidny trening, który wspomaga wydolność wielu naszych mięśni. To też świetna opcja dla osób walczących o niższą wagę i dobrą kondycję, bo w czasie kilkugodzinnego spaceru możemy spalić nawet do 600 kcal. Co więcej, przygodę z nartami biegowymi możemy zacząć w dowolnym momencie życia, znani są zarówno 5-letni biegacze, jak i 80-letni. Trzeba również dodać, że nauka jazdy na nartach biegowych jest bezpieczna i łatwiejsza, jeśli porównamy ją do innych zimowych sportów.
Jakie trasy w Polsce są najładniejsze?
Co tu dużo mówić, decydując się na naukę jazdy na nartach biegowych, otwierają się przed nami możliwości zobaczenia przepięknych widoków! Dlatego z myślą o ludziach kochających aktywne spędzanie czasu i podziwianie krajobrazu, zwiedziliśmy Polskę wzdłuż i wszerz, by napisać Wam o najładniejszych trasach idealnych na ten sport zimowy.
Pierwsza trasa: Bieszczady
Na pierwszy rzut pójdą Bieszczady, a konkretniej popularna Wetlina. Jest to dobra trasa dla początkujących, ponieważ nie uczęszcza jej zbyt wiele osób, także można się swobodnie powywracać. Podczas spaceru zaliczymy zarówno tereny płaskie, jak i te lekko pod górę, a wytyczonych jest ok. 20 kilometrów tras. Najłatwiejszą z nich jest trasa zielona. Trzeba dodać, że Wetlina to baza turystyczna całych Bieszczad, znajdziemy w niej mnóstwo pensjonatów na każdą kieszeń oraz barów i restauracji.
Druga trasa: Góry Stołowe
Góry Stołowe, a konkretnie Karłów, proponują ponad 30 kilometrów profesjonalnych tras narciarskich, a biegać będziemy przez przepiękny Park Narodowy Gór Stołowych. Tradycyjnie każdego roku wyznacza się trasy, w których kolor zielony jest przeznaczony dla osób początkujących, niebieski dla bardziej doświadczonych, a czerwony dla wyjadaczy. Na szlaku znajdziemy schronisko PTTK Pasterka, w którym posilimy się pysznym posiłkiem i w razie czego znajdziemy miejsce do spania, a nawet dostęp do Internetu. Schronisko to oferuje również lekcje jazdy na nartach biegowych i pomaga w planowaniu wycieczek. Dla ciekawych świata dodamy, że polskie trasy są dobrze połączone z czeskimi, więc bez problemu pobiegać możemy i u sąsiadów. Początkujących narciarzy biegowych wręcz zachęcamy do skorzystania z czeskich tras biegowych, ponieważ są one przystosowane do uprawiania właśnie tego sportu!
Warto zainteresować się biegówkami, bo może okazać się to sportem właśnie dla Ciebie i kolejną zimę, zamiast pod ciepłym kocem, spędzisz w trasie.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *