Jeśli nie masz pomysłu, gdzie w tym roku pojechać na narty, polecamy Austrię! Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wspaniałe atrakcje proponują nam nasi sąsiedzi. Spakuj sprzęt, zabieraj rodzinę lub bliskich i wybierz się choćby na krótki urlop na narty. Na pewno nie zapomnisz tej wycieczki na długo!
Hinterstoder
Hinterstoder ma do zaoferowania ponad 30 kilometrów tras narciarskich. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, początkujących narciarzy lub narciarzy powracających na stoki po długiej przerwie od jeżdżenia. Można wykupić choćby godzinną lekcję jazdy na nartach i pod okiem zawodowców nauczyć się lub przypomnieć sobie kilka technicznych szczegółów.
Dlaczego jeszcze warto tam pojechać? Ze względu na kameralną atmosferę. Pomimo tego, że ten ośrodek proponuje nam ponad 30 kilometrów tras, trasy są zazwyczaj prawie puste! Możemy więc do woli się przewracać i ćwiczyć narciarskie tricki bez obaw i stresu, że zaraz ktoś w nas wjedzie (albo my wjedziemy na kogoś). Jeśli jeździsz z rodziną koniecznie zajrzyj do strefy Sunny Kids Park, czyli miejsca stworzonego specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach nart.
W tym ośrodku spotkasz wielu zawodowców, a nawet możemy pojeździć na odcinku zjazdowym przygotowanym specjalnie z okazji mistrzostw pucharu świata w narciarstwie alpejskim. Trzeba jednak być bardziej doświadczonym narciarzem, by zdecydować się na wjazd na ten odcinek, ponieważ jest on bardzo zaawansowany i niejednokrotnie sprawia problemy nawet gwiazdom narciarstwa.
Dachstein West
Czyli największy region sportów zimowych w Górnej Austrii, który jest rozłożony nad uroczymi miejscowościami Gosau, Russbach i Annberg. Ten ośrodek oferuje szeroki wybór tras, od płaskich stoków po nartostrady oznaczone czarnym kolorem. To aż 142 kilometry tras, więc nawet najbardziej wymagający narciarze mają szansę się zmęczyć. W tym regionie znajdziemy również najdłuższą trasę na narty w Austrii, czyli Freeride Arena Krippenstein. Nad urwiskiem Krippenstein można też wejść na platformę widokową 5 Fingers, składa się ona z pięciu wysuniętych kładek, mówi się o niej, że to najbardziej widowiskowa platforma w całych Alpach. Dla miłośników fotografii może być to niezła gratka! Niektóre kładki wyposażone są w szklane dna, więc patrzymy w głąb przepaści, a przy ostatniej kładce zamontowano teleskop, z którego możemy podziwiać przepiękne widoki.
Inne atrakcje
W Górnej Austrii możemy również pojechać na konną przejażdżkę w śnieżnej scenerii albo powygrzewać się w doskonałych termach. Zdecydowanie warto zainteresować się tym zakątkiem świata!

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *