Jak na narty, to tylko do Szwajcarii! Jeśli nigdy nie brałeś pod uwagę, żeby tak spędzić swój urlop, powinieneś poczytać o najpopularniejszych miejscach w Szwajcarii, gdzie z powodzeniem można uprawiać sporty zimowe.
Gdzie można jechać na narty w Szwajcarii?
Miejsc jest bez liku! Polecamy region Wallis, gdzie mamy kilka punktów wypoczynkowych. Przykładowo, można wybrać się do Czterech Dolin, Saas Fee, Lauchernalp, Zermatt. Crans-Montana, Portes du Soleil albo Torrent-Bahnen Leukerbad. W obszarze Graubunden mamy piękne Arosę, Laax, Samnaun, legendarne Davos – Klosters i Lenzerheide. Natomiast w popularnym regionie Jeziora Genewskiego – Les Diablerets ze szczytem Glacier. Centralna Szwajcaria oferuje nam Engelberg Tilis, a Berneński Oberland – Gstaad Saanenland.
Saas Fee
Polecamy szczególnie Saas Fee, gdzie dumne czterotysięczniki sąsiadują z lodowcami, a nad wszystkim rozpościera się niezmącone niczym Saas Fee. Saas Fee jest położone pośrodku najwyższych w całych Alpach górach i mówi się o nim jako o „Perle Alp”. Nie można wjeżdżać tu samochodem, ponieważ teren należy do ścisłego rezerwatu. W uroczych wioskach w Dolinie Saas znajdziemy tradycyjne drewniane domy, które są udostępniane turystom – można spędzić tu romantyczny urlop tylko we dwoje albo przyjechać w gronie najbliższych by odpocząć od zgiełku świata. Niedaleko można zwiedzić największą na świecie grotę lodowcową i zjeść obiad w najwyżej położonej restauracji obrotowej u podnóża potężnego lodowca Allalin, co również zachęca do wizyty w to miejsce.
Niezapomniane widoki
To, czego możemy być pewni w tym miejscu w Szwajcarii to … śnieg! W Dolinie Saas przygotowano specjalnie dla miłośników sportów zimowych aż 145 kilometrów tras, więc nawet najbardziej wymagający narciarze znajdą coś dla siebie i nie będę się nudzić ani narzekać. Oczywiście, są trasy dla początkujących, ale ci mogą również poćwiczyć w wiosce, dla freestylowców przygotowano świetny snowpark, a dla carvingowców – szerokie trasy na samym lodowcu. Co więcej, w tym miejscu jeździ się na nartach przez calutki rok! Więc już nie możesz robić wymówek, że nie możesz wziąć urlopu zimą!
Najlepsze atrakcje
Tak zwane Apres-ski są otwarte przez całą dobę, więc bez problemu można wybrać się tam z przyjaciółmi i bawić się do białego rana. Co jeszcze można robić w Dolinie Saas? Jeździć na sankach na trasie o długości aż jedenastu kilometrów, uprawiać airboarding i snowtubing, pojeździć psimi zaprzęgami, założyć narty biegowe i pobiegać na którejś z 50 kilometrowych szlaków, wspinać się po lodowcach, wędrować z pochodniami lub przejechać się bryczką.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *